Ekonomi

Hobiler mesleğe dönüşüyor

BALIKESİR (İGFA) – Balıkesir Mesleki Eğitim Kursları (BALMEK), Susurluk’taki yeni yerinde vatandaşlara hizmet vermeye başladı. BALMEK, 15 ilçede; Balıkesir Damgası’ndan Coğrafi İşaretli Oya üretimine, işaret dilinden bilgisayar işletmeciliğine kadar 16 farklı branşta eğitim vermektedir. Manyas, Gömeç ve Balya’da yeni kurs merkezleri açmaya hazırlanan BALMEK’te 2019-2023 ortasında yüzde 88’den fazlası kadın olmak üzere 21 bin 3 kursiyer eğitim aldı. Kursiyerlerin 18 bin 562’si kadın, 2 bin 441’i erkek. Susurluk’ta düzenlenen açılış törenine Türkiye Belediyeler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da katılarak BALMEK’in hobileri mesleğe dönüştüren çok güzel ve büyük bir organizasyon haline geldiğini belirtti.

HEM BİREYLER HEM EKONOMİK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kadınların iş gücüne etkin katılımını sağlamayı amaçlayan BALMEK’in açtığı kursların hem bireyler hem de Balıkesir ekonomisi için çok değerli olduğunu vurguladı. Balıkesir’i, Susurluk’u seviyoruz. Susurluk’un ekonomisi, huzuru ve gençlerinin geleceğe umutla bakması bizler için çok önemli. Türk Milleti, Türk Yüzyılını desteklemekten yana tavır almıştır. Ülkemiz dünya 5’ten büyüktür diyen bir anlayış ve güçlü bir liderle yoluna devam etmektedir.” söz konusu.

GELİŞTİRME YERELDEN BAŞLAR
Kalkınmanın yerelden başladığını vurgulayan Önder Yücel Yılmaz, “ Bunun iki yolu var. Önce evimize sahip çıkacağız, aile yapımızı koruyacağız. Anne ve kadın bizim için çok önemlidir. Gençlerimiz bizim için çok önemli. Türkiye’de gençliğine önem veren yerli ve milli bir yapı var” dedi. Tüm belediyelerin katıldığı seçimlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ve tavsiyeleri ile Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığına seçildiğini söyleyen Yılmaz, “Bu bir birlik ve beraberliğin Balıkesir için yansıması. Ayrım gözetmeksizin hizmet edebilmek bu ülkeye olan aşkının yansımasıdır.diye ilan etti.

HOBİLER MESLEK DÖNÜŞÜYOR
Önder Yücel Yılmaz, Balıkesir’in bilinen, huzurlu, rahat, uygun eğitim ve yeterli sağlık hizmetlerinin verildiği bir kent olması için tüm Balıkesirlilerle el ele çalıştıklarını söyledi. “ Çok fazla göç almadan bu şehri kendi halkıyla nasıl takas edebiliriz? Bunun için çalışıyoruz” diyen Yılmaz, Balıkesir Mesleki Eğitim Kursları’nın (BALMEK) hobileri mesleğe dönüştüren çok güzel ve büyük bir organizasyon haline geldiğini belirtti. Yılmaz, “Bu kurslarla 20 ilçemizde iş bulmak, iyi vakit geçirmek ve sosyalleşmek isteyen vatandaşlara hizmet veriyoruz.” söz konusu.

persembe-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu