Haber

İsmailağa Cemaati’ne bağlı dernek başkanı otoparka baskın düzenledi.

AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen İsmailağa Cemaati’ne bağlı Farkındalık Derneği Vakfı Onursal Başkanı Nezir Yıldız, İstanbul Fatih’te 30 kişiyle birlikte bir otoparka baskın düzenledi. Otopark görevlisini darp eden Yıldız, emniyetteki ifadesinde “Kimseye zarar vermedim” dedi.

ÖNCE ATIŞTI, SONRA TEKME ATTI

Halk TV’den Hazar Dost’un haberine göre, İstanbul Fatih’te otopark işletmecisi olan Ethem Öztürk, 2020 yılında mal sahipleriyle 5 yıllık kira sözleşmesi imzaladı. Ancak kriz, mal sahiplerinden ikisinin otoparkı başkasına kiralaması üzerine çıktı. Otoparkın ikinci kiracısı ise İsmailağa Cemaati’ne yakınlığıyla tanınan Farkındalık Toplumunu Geliştirme Vakfı Lideri Nezir Yıldız’ın yakınıydı. Ethem Öztürk, sözleşme devam ederken ev sahiplerinin kira kontratını ikinci bir kişiye alarak durdurma kararı aldı. Ancak yargı kararları Nezir Yıldız ve arkadaşlarını kızdırdı.

Ağustos ve Kasım aylarında otoparka üç kez saldırdılar. Baskınlara ait görüntülerde beyaz gömlek, kep ve cübbesiyle beliren Nezir Yıldız, otopark işletmecisi Ethem Öztürk’e önce sarıldı, ardından tekmeledi. Polis ekiplerinin müdahalesi sonrası otoparka saldıran 30-40 kişilik gruptan sadece 2 kişi gözaltına alındı. Bu iki kişiden biri Nezir Yıldız’dı.

Yıldız, otoparkta tadilat yapacağını belirtirken, “Kimseye zarar vermedim” dedi.

ÖZTÜRK ŞİKAYETÇİ OLDU

Ethem Öztürk, sahiplerine açtığı davaların tamamının kendi lehine olduğunu söylerken, Nezir Yıldız ve diğer saldırganlardan şikayetçi oldu. 31 Ağustos’ta karakoldaki konuşma işlemlerinin ardından avukatıyla dışarı çıktığı sırada yine bu grubun saldırısına uğradığını anlatan Öztürk, “Yanımızda komiser de vardı. Bize bir şeyler fırlattılar, küfür ettiler” dedi. Polisin onların can güvenliğinden de endişe duyduğunu ifade eden Öztürk, “Polis arabası beni ve avukatımı evimize bıraktı” dedi.

İsmailağa Cemaati’ne bağlı ve kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Meşhur’un, 2011’de açılan ‘fuhuş’ soruşturmasında Nezir Yıldız’dan yardım istediği iddia edildi.

Nezir Yıldız ise iddiaya ilişkin sorulara yanıt vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu